Reklam
Reklam

UUP ULAŞIM SORGULAMA

Reklam

UUP Ulaşım Bilgisi Öğrenme.

Gitmek istediğim yere hangi yoldan giderim, hangi yollar açık, istediğim yere nasıl giderim, yol bilgisi, ulaşım bilgisi, ulaşım sorgulama, uup navigasyon, uçak tarifeleri, tren tarifeleri, otobüs tarifeleri, feribot tarifeleri, nasıl bilet bulurum, otobüs bileti, uçak bileti, tren bileti, feribot bileti, deniz otobüsü bileti, ido bileti, kargo takibi, kargom nerede, hangi yoldan gitmeliyim, en kestirme nasıl giderim, en hızlı nasıl giderim, en ucuza nasıl giderim, en ucuza nasıl yolculuk yaparım, ulaşım sorgulama, ulaştırma hizmeti sorgulama, ulaşım hizmetleri sorgulama, uçuş bilgisi sorgulama, uçak sorgulama, şehirlerarası otobüs sorgulama, hızlı tren sorgulama, yolculuk planlama, yolculuk planlama sistemi.

UUP (Ulusal Ulaştırma Portalı) hizmete sunuldu.

Konuya ilişkin olarak BTK’dan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Ulusal Ulaştırma Portalı (UUP); bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağladığı olanaklardan yararlanarak ülke çapında ulaştırma bilgilerinin vatandaşlarımıza tek noktadan sunulmasını amaçlayan, ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığınca yürütülen bir bilişim projesidir.

UUP’de iki yerleşim birimi arasındaki mesafe, tahmini varış süresi, alternatif ulaşım güzergâhları, toplu tasıma ve özel araçla yolculuk seçenekleri yer almaktadır.

Ayrıca istenilen yerin haritasına çevrimiçi erişim sağlanması ile birlikte tren, gemi, uçak ve otobüs ulaşım alternatiflerinin tarifeli sefer sorgulamalarının yapılarak ihtiyaç duyulan biletin satış noktalarına yönlendirmesi sağlanmaktadır.

Ülke çapında ulaşımla ilgili acil durum ve önemli uyarılar (kapalı yollar, çalışma yapılan yollar, kaza kara noktaları vb.) konusunda bilgilendirme hizmeti sunulmaktadır. Bunun yanında ülke genelinde tüm karayollarımızı kapsayan yol-hava durumu bilgisi sunulmaktadır.

Akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen portalda, yol tarifi yazılı yapılıyor.

UUP ULAŞIM SORGULAMA

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ