Reklam
Reklam

CLK Boğaziçi Elektrik Fatura Sorgulama

Reklam

Clk boğaziçi elektrik fatura borç ödeme sorgulama. Fatura ödeme güncel elektrik kilovat saat ücreti 2022

Kimler Abonelik Başvurusu Yapabilir?

KONUT İÇİN

 • Mülk sahibi veya vekili,
 • Mülk kiraya verilmiş ise kiracı

İŞ YERİ İÇİN

 • İmza sirkülerinde yer alan işletme sahibi / sahipleri
 • Yetkili veya vekil (elektrik aboneliği için vekaletname veya yetki belgesi olması koşuluyla)

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR !

Yeni inşa edilen bina / tesis için yapılacak ilk abonelik başvurusu öncesinde “bağlantı anlaşması” yapılmış olmalıdır. Bağlantı başvurusu için bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Nereden Başvurabilirim?

Başvurunuzu dijital kanal üzerinden yapmak isterseniz; Online İşlem Merkezimiz üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Online İşlem Merkezi üzerinden aboneliğin nasıl yapıldığını izlemek için buraya, aboneliğinizi hızlıca yapmak için buraya tıklayınız.

Müşteri Hizmet Merkezlerimize (MÜHİM) giderek başvuru yapmak isterseniz; size en yakın Müşteri Hizmet Merkezi (MÜHİM) bilgisine ulaşmak için tıklayınız.

CLK Boğaziçi Elektrik Aboneliği Başvuru için Gerekli Bilgi ve Belgeler Nelerdir?

KONUT ABONELİĞİ İÇİN:

Temel Bilgiler:

 • Hesap veya sayaç numarası
 • Kimlik belgesi (TC kimlik numaralı)
 • DASK No. veya poliçe

Gerekebilecek Diğer Belgeler:

Kira kontratı veya tapu (adreste başkasının üzerine mevcut bir abonelik varsa)

Elektrik aboneliği için vekaletname veya yetki belgesi (yetkili veya vekil olarak işlem yapılacaksa)

ŞEHİT AİLELERİ VE MUHARİP MALUL GAZİLER tarifesinden yararlanmak için:

 • Muharip/malul gazi veya şehit yakını belgesi
 • İkametgah belgesi
 • SGK’dan maaş yazısı

İŞYERİ ABONELİĞİ İÇİN

Temel Bilgiler:

  • Hesap veya sayaç numarası,
  • Kimlik belgesi (TC kimlik numaralı)
  • Vergi levhası (Vergi no., vergi dairesi, ticaret unvanı),
  • Ticaret sicil no. ve ticaret sicil memurluğunun adı,
  • İmza sirküleri (imza sirkülerinde belirtilmiş ise şirket kaşesi)

Gerekebilecek Diğer Belgeler:

   • Elektrik aboneliği için vekaletname veya yetki belgesi (yetkili veya vekil olarak işlem yapılacaksa)
   • Kira kontratı veya tapu (adreste başkasının üzerine mevcut bir abonelik varsa)
   • DASK no. veya poliçe (binada mesken varsa)

SANAYİ tarifesinden yararlanabilmek için:

   • Sanayi sicil belgesinin dilekçeyle birlikte ibrazı (kapasite raporu da gereklidir)

TARIMSAL SULAMA tarifesinden yararlanabilmek için:

   • Tarım il/ilçe müdürlüklerinden alınan, yapılan sulamanın tarımsal amaçlı olduğunu gösteren belge.
   • DSİ’den alınacak yer altı suyu kullanma izin belgesi.

KISA SÜRELİ abonelikler için:

(En fazla 1 (bir) ay süreli olarak ve gerektiğinde en fazla 1 (bir) ay daha uzatılabilecek şekilde, dağıtım şirketinin uygunluk görüşüne göre sayaç tesis edilmektedir.)

   • Talep dilekçesi,
   • Bağlantı anlaşması,
   • Elektriksel anlamda tüm sorumlulukların yerine getirildiğine dair fenni sorumluluk belgesi,

Sayaç tesis edilmeyecekse kullanılacak cihazların kurulu güçlerini gösteren teknik doküman.

Ölçümlü veya ölçme yapılmadan kurulu güç değerleri üzerinden; gerçekleşen tüketime göre ticarethane tarifeleri üzerinden uygulanacak tarife bedeli hesaplanarak bedelin makbuz karşılığı peşin tahsil edilmesi kaydıyla elektrik enerjisi verilmektedir.

PERAKENDE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Bağlantı anlaşması bulunan (enerji müsaadesi almış ve enerji bağlantısının yapılmasına ilişkin anlaşması yapılmış) tesis veya kullanım yeri için;

Görevli perakende satış şirketi (CK Enerji Boğaziçi Elektrik) ile müşteri arasında Elektrik Piyasası Tarifeler Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, elektrik enerjisi ve/veya kapasite temini ile hizmet alımına yönelik olarak yapılan ticari faaliyetlere ilişkin koşul ve hükümleri kapsayan sözleşmedir.

Perakende satış sözleşmesini görüntülemek için tıklayınız.

GÜVENCE BEDELİ

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında,

Görevli tedarik şirketi kullanım yerinin değişmesi ve/veya perakende satış sözleşmesinin sona ermesi veya sözleşmenin feshi halinde, tüketicinin elektrik enerjisi tüketim bedelini ödememesi ihtimaline karşılık olarak, borcuna mahsup etmek üzere güvence bedeli talep eder.

Güvence bedeli, tesisin veya kullanım yerinin gücü dikkate alınarak, tüketici grupları itibarıyla kW başına belirlenen birim bedel üzerinden hesaplanır.

Abonelik İptali

ABONELİK İPTALİ İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Abonelik iptali, abonenin kendi başvurusu ile gerçekleştirilebilir. Abone adına vekil ya da yetkili işlem yapacaksa, içinde elektrik işlemleri yapabileceğine dair ifade bulunması şartıyla noter onaylı vekaletnamenin aslı/ ıslak imzalı yetki belgesi ile vekil veya yetkili kişi de başvuru yapılabilir.

Mevcutta elektriği başkası adına açık olan bir yerde kendi adınıza elektrik aboneliği yapmak için eski aboneliği iptal etmek istiyorsanız gerekli bilgi ve belgelerle birlikte kendi adınıza yeni abonelik başvurusu yapmanız yeterlidir, işlemlerinin tamamlanınca eski elektrik aboneliği de otomatik olarak iptal olur.

Vefat etmiş bir kişi adına olan elektrik aboneliği, veraset ilanıyla belirtilen ilgili mirasçılar tarafından iptal edilebilir. Vefat eden kişi (muris) adına olan aboneliğin iptali ve o aboneliğe ait güvence bedelinin iadesi, mirasçıların tamamı tarafından veya bu konuda vekâleten temsil eden kişi tarafından yapılabilir.

Abonelik İptalini Nereden Yapabilirim?

Elektrik aboneliğinizin iptali için en kolay şekilde web sistemimizdeki  Online İşlemler’den işlem yapabilirsiniz. İşlem yapmak için tıklayınız. İsterseniz de Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz’den (MÜHİM) hesap numaranız ile bizzat başvurabilirsiniz.

Abonelik İptal Başvurusu için Gerekli Bilgi ve Belgeler Nelerdir?

Online İşlemler’den abonelik iptali yapabilmek için öncelikle Online İşlemler’e üye olmanız gerekmektedir, üye olduktan sonra Sözleşme İptali alanından işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

MÜHİM’lerden işlem yapmak içinse TC kimlik numarası olan kimliğiniz ve ilgili elektrik aboneliğinin hesap numarası ile başvuru yapmanız yeterlidir.  Şirket adına başvuru yapıyorsanız imza sirküleri ile başvuru yapmalısınız. Abone adına vekil ya da yetkili işlem yapacaksa, içinde abonelik (ya da sözleşme) sonlandırma ya da fesih yetkisini içeren ifade bulunması şartıyla noter onaylı vekaletnamenin aslı/ ıslak imzalı yetki belgesi ile vekil veya yetkili kişi de başvuru yapılabilir.

CLK Boğaziçi Elektrik fatura borç sorgulama ve ödeme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

CLK BOĞAZİÇİ ELEKTRİK FATURA SORGULAMA

Clk boğaziçi elektrik fatura borç sorgulama, clk bedaş fatura sorgulama, clk bepsaş fatura borç sorgulama, clk boğaziçi elektrik fatura borç sorgulama, bedaş borç ödeme, bedaş fatura ödeme, istanbul elektrik borç ödeme, fatura borç, fatura borç öğrenme, fatura sorma, borç sorma, borç öğrenme, bedaş borç sorgulama, elektrik fatura itiraz, avrupa yakası elektrik borç sorgulama, avrupa yakası elektrik idaresi, elektrik kesintisi avrupa yakası, bedaş fatura itiraz, avrupa yakası elektrik borcu, istanbul elektrik borcu sorgulama, elektrik borcum varmı, avrupa yakası elektrik arıza, elektrik kesintisi, istanbul avrupa yakası elektrik aboneliği, eminönü elektrik idaresi, fatih elektrik idaresi, bakırköy elektrik idaresi, bağcılar elektrik idaresi, esenler elektrik idaresi, eyüp elektrik idaresi, zeytinburnu elektrik idaresi, başakşehir elektrik idaresi, ikitelli elektrik idaresi, halkalı elektrik idaresi, taksim elektrik, beyoğlu elektrik, gültepe elektrik, mecidiyeköy elektrik, küçükçekmece elektrik, büyükçekmece elektrik, silivri elektrik, çatalca elektrik, istanbul elektirik idaresi, avrupa yakası elektrik idaresi, avrupa yakası elektrik kesintisi, elektrik kesintisi öğrenme.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ